Ruszyła II edycja Powiatowej Ligi Trójek Siatkarskich Dziewcząt Szkół Podstawowych z rocz. 2009 i mł.

W dniu 16 marca 2024 roku na hali sportowej w Sulejowie odbył się pierwszy turniej II edycji Powiatowej Ligi Trójek Siatkarskich Dziewcząt Szkół Podstawowych z rocz. 2009 i mł. Tegoroczna Liga zgromadziła rekordową liczbę drużyn. Zgłosiło się aż 40 zespołów. Piękna rywalizacja, dużo emocji, walka do końca o każdą piłkę – tak można w skrócie scharakteryzować sobotnią rywalizację. Mamy nadzieję, że część dziewcząt z klas VIII trafi do klasy sportowej o profilu siatkarskim, która została utworzona w IV LO w Piotrkowie Tryb. W założeniach organizacyjnych właśnie dziewczęta z tej szkoły mają stanowić zaplecze drużyny grającej w kadetce oraz w III lidze województwa łódzkiego. Po długiej i wyczerpującej rywalizacji przyszedł czas na wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb. Nagrody wręczył osobiście Starosta p. Piotr Wojtysiak.

Kolejność drużyn:

  1. Kasztelan Rozprza 1 – Włodarczyk Julita, Dawidowicz Aleksandra i Szulc Weronika
  2. Fuks Sulejów 1- Kaczmarska Kaja, Nojek Katarzyna i Bojarczuk Aleksandra
  3. Fuks Sulejów 2 – Jędrasik Kamila, Świderska Joanna i Rękorajska Lena
  4. Fuks Sulejów 3 – Leśniak Nikola, Lacka Michalina i Węglarska Łucja
  5. GKS Kamieńsk 2 – Białas Lena, Kopińska Julia i Marusińska Julia.

Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom wychowania fizycznego i rodzicom za dowóz dziewcząt za zawody. Następny turniej już 23 marca 2024 r. w SP.2 w Piotrkowie ul. Kostromska 50. Zapraszamy dziewczęta ze szkół podstawowych do wspólnej siatkarskiej zabawy.

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek,
ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”